B-komanda
balsavusių: 82
nominacija: UŽ JAUKAUS SKAITYMO IEŠKOJIMĄ

PROBLEMA

Žmonės mėgsta skaityti knygas komfortabilioje ir saugioje aplinkoje – namuose po šiltu apklotu, jaukumo ir saugumo jausmą suteikia audringas lietus už lango, vasarą prieš saulutę ant siūbuojančio hamako ir kitose vietose. Mūsų biblioteka nepritaikyta komfortui. Taip pat žmonės ateina i biblioteką tik pasiimti informacijos ir tuoj pat.

 

SIEKIAI

Mes siekiame sukurti  komfortabilias ir žaismingas erdves darbui ir laisvalaikiui. Kad žmogus ateitų į biblioteką ne tik informacijos gavimo tikslais, bet ir joje leistų laisvalaikį, labiau įsitrauktų i visuomeninę veiklą, bendrautų realybėje, o ne tik  facebook‘e. Taip pat norime skatinti jaunuosius menininkus sukurdami galerijas jų darbams eksponuoti.

 

REIKIA PADARYTI:

NULINIS AUKŠTAS. Išvalomos erdvės. Dažomos baltai. Dedamos įtempiamos lubos po kuriomis formuojamas apšvietimas. Sudedami langai į ąžuolyno pusę iki žemės. Vasarą jie atveria galerijos patalpas  ir įsileidžia gamtos apsuptį. Kino salėje ir kavinėje padaromi remontai.

 

PIRMAS AUKŠTAS. Išvalomos erdvės nuo pertvarų. Išliejama iš betono recepsija. Sienos dažomos baltai. Įtempiamos lubos, po jomis formuojamas apšvietimas. Netoli recepsijos formuojama „rūbinė“ lubose įtaisant daugybę trosų su segtukais. Kiekvienas paltas tuo pačiu atliktų dekoravimo paskirtį, taip keisdamas recepsijos nuotaiką kiekvieną dieną. Pirmo aukšto dešiniajame kampe formuojama laikraščių skaityklos ir interneto erdvė. Jos sienos klijuojamos laikraščiais.

ANTRAS AUKŠTAS. Lietaus skaitykla su sėdmaišiais ir apklotais. Erdvė taip pat išvaloma nuo pertvarų, dažoma baltai, itempiamos lubos, po jomis suformuojamas apšvietimas. Statomos lentynos iki lubų viršaus, šalia jų ant bėgių važinėjančios kopėtėlės. Kas keturios – penkios lentynos formuojama skaitymo zona: lietaus pertvara (stiklas su viduje įtaisytu vandens purškimu), sėdmaišiai ir mažas žemas staliukas.

TREČIAS AUKŠTAS. Vasaros erdvė. Erdvė išvaloma, dažoma baltai, apšvietimas po įtempiamomis lubomis. Iš kolonų formuojamos medžio silueto lentynos, šalia jų ant bėgių važinėjančios kopėtėlės. Kas dvi – trys lentynos kabinamas hamakas. Angoje tarp antro ir pirmo aukšto kabinamas didžiulis hamakas. Lempa uždengiama ir ant jos suformuojamos filmų rodymui tinkamos plokštumos. Pastatomi iš visų keturių šonų projektoriai. Buvusioje meno skaitykloje įrengiamas vaikų kambarys.

KETVIRTAS AUKŠTAS. Pristatomas ketvirtas terasinis aukštas. Aukštas yra sudalintas platformomis. Tarp jų nėra sienų, tik peraukštėjimai, taip formuojama didelė paskirtimis suskaidyta erdvė. Fasadas stiklinis, kad patektų kuo daugiau šviesos. Ketvirtas aukštas – tai forumų, konferencijų, kavinių ir laisvalaikio kompleksas.

 

KAD BIBLIOTEKA BŪTŲ GERIAU MATOMA IR LENGVIAU PASIEKIAMA. Įrengiamas eskalatorius nuo Kauno paveikslų galerijos iki  bibliotekos. Ir ant stogo sumontuojamas „betmeno šviestuvas“ su šviečiančiu logotipu :)