C22
balsavusių: 40
nominacija: UŽ GLOBALŲ IR TOTALŲ POŽIŪRĮ

Kauno viešoji biblioteka yra svarbi moksliukams, filologėms bei kitiems akiniuotiesiems. O eilinis kaunietis ten niekada neužsuks. Ji yra tuštutė -  kauniečiui ten tiesiog nėra ką veikti, nes kaunietis dienas leidžia facebook‘e, o knygą paskutinį kartą skaitė, kai jam buvo dešimt. Antikinėje Graikijoje biblioteka buvo Akropolio puošmena, tačiau dabar Akropolyje kaunietis bibliotekos nepasigenda. Kaunietį, kaip ir visus, traukia masės, todėl verta naujos kartos biblioteką orientuoti į mases. Naujojo amžiaus biblioteka turi tapti naujojo amžiaus socialinės kultūros dalimi. 600 000 000 žmonių negali klysti. 21-ojo amžiaus sociumas yra orientuotas į empirikos simuliaciją, todėl dabartinė biblioteka turi mutuoti. Biblioteka turi būti paslauga. Tokia pati paslauga, kurią 600 000 000 žmonių gauna kasdieną facebook‘e. Kauno viešoji biblioteka bus geriau nei facebook‘as!

 

Kaunieti, kada paskutinį kartą skaitei knygą? O kada paskutinį kartą tikrinai savo profilį facebook‘e? Kas lemia tokį skirtumą? Nejaugi būti virtualioje erdvėje yra geriau nei išeiti iš namų ir, galbūt, gauti tą patį, o gal net dar geriau?

 

In your face, faceboook! Facebook‘e gali „susitikti“ su draugais – mes siūlome juos sutikti realybėje – bibliotekoje.

 

Facebook‘e gali rekomenduoti tau patinkančius filmus, muziką, įvykius – mūsų bibliotekoje tu tai gali daryti téte-â-téte.

 

Disputai, debatai ir intelektualinių dimensijų dichotomijos, priešingai nei mūsų minėtame socialiniame tinkle, bibliotekoje gali vykti visomis kryptimis. Biblioteka turi „unlike“ mygtuką, juk tavo nuomonė čia visiems svarbi!

 

Facebook‘e gali kurti grupes – bibliotekoje tu gali būti jų dalimi. Imk, dalinkis, atiduok ir keisk bei adaptuok.

 

Facebook‘as tave traukia paprastumu, keliais mygtukų paspaudimais gali rasti visa, ko tau reikia, o bibliotekoje visa tai daro už tave. Tavo darbas – netingėti ateiti.

 

Facebook‘as anksčiau ar vėliau bus mokamas – o biblioteką visada rems valstybė – jai nerūpi tavo piniginė!

 

Biblioteka gali daugiau. Tai - erdvė kurti, studijuoti, mokyti, dalintis ir, galų gale, įtikinti arba keisti savo nuomonę. Kauno biblioteka, skirtingai nei mergina, gali naudotis visi – jokių įsipareigojimų, jokių išlaidų. Jokio streso.

 

Parkas yra bibliotekos dalis. Wi-fi, grynas oras, pavėsis, patogus suoliukas ir žvairavimas į simpatijas yra tikrai geriau nei slapta draugės draugo pusbrolio sesės vyro kontaktuose esančių žmonių nuotraukų peržiūra.

 

Tavo siena bibliotekoje, skirtingai nei facebook‘e, tau gali uždirbti pinigų. Skelbk ir lauk atsakymo! Bibliotekoje stimuliuojama įgūdžių bei žinių mainai. Tai vieta, kurioje chemikas paaiškindamas elektriko sūnui namų darbus gali tikėtis puikios elektros instaliacijos.

 

Biblioteka – laisva zona. Vieta pasireikšti. Jai nereikia verslo plano, didelių išankstinių investicijų ar kitokio indėlio. Visa ko tau reikia – turėti idėją ir nebijoti ja dalintis.

 

Biblioteka tau suteikia unikalią galimybę susitikti su močiute ne tik per Kalėdas. Čia gali sutarti araknologas su filatelistu, kunigas su ateistu, omnitel su tele2, CNN su Fox, respublikonas su demokratu bei Dolce su Gabanna. Ji patraukli ne tik senam, bet ir jaunam.

 

Mūsų tikslas – padaryti biblioteką atvirą įvairaus amžiaus žmonių grupėms. Skirtingos erdvės, užimtumai bei paslaugos ir jauki atmosfera – būdas tai pasiekti. Naudodamiesi tuo, ką žmonės randa interneto teikiamose galimybėse, siekiame juos pritraukti į biblioteką. Neįpareigojanti vieta susitikti, pritraukianti įvairaus amžiaus bei pomėgių žmones, gali tarnauti begalei skirtingų tikslų, tarp kurių – priklausomybė bibliotekai!