DEG+A
balsavusių: 20
nominacija: UŽ IDĖJOS NEAPRĖPIAMUMĄ

Bibliotekos tampa vietomis kur vis labiau ieškome informacijos nei knygų. žinios, dalinamos bibliotekose įgyja įvairiausias formas, perduodamos naujausiomis media priemonėmis, technologijomis, išradimais.  ateities bibliotekos planuojamos valdyti nuotoliniu būdu.kitas erdvės likimas.

laikas ir vieta. erdvė yra tik tada kažkokia, kai  joje kažkas vyksta. dalykai priverčia erdvę būti. Pirmiausia turėtum prisiregistruoti kaip skaitytojas, tada gausi pažymėjimą, vėliau pateksi į slaptus archyvus ir pradėsi kitą istoriją.

 

Manau svarbiausia patogumas. šiluma. dėmesys skirtingoms amžiaus grupėms ir interesams. skaitytojas tampa pagrindiniu dalyviu. nuo šiol jis aktyvus  vartotojas. ‚ man patinka bibliotekoje šnekėti ‘.patalpos projektuojamos pagal garso lygius. klasikinės skaitytojų salės,  individualios uždaros skaitymo zonos,

diskusijų kambariai, grožinės atokaitos bei mokslinės dirbtuvės.

 

Kažkas atsitinka keičiantis; esamos padėtys: vieta, miestas, kraštovaizdis, prieinamumas juda kartu su kaita, su žmogumi. kada? kažkas atsitinka su žmogumi, su laiku, su erdve.

 

Režisuojama erdvė tiesiogiai priklauso savo padėties atžvilgiu (oras), skatinama esančių objektų trauka ir aktyviausiai yra transformuojama sąvokoje.

brendimas. miesto padėties atžvilgiu siūlome išnaudoti esančią gamtinę situaciją. pagrindinius srautus nukreipiant i kalną, pradėti kurti kelionę. keleivių dėmesį skatinti ženklais, pasirinkimų kryžkelėmis ir sustojimais. objektas kaip tikslas. vieša bibliotekos erdvė tai naujienų aikštė.informacijos kaitos, derybų, svarstymų vieta. erdvei kurti renkamės jutimus. viskas nuo patalpų dydžių iki medžiagų remiasi lytėjimu, uosle, garsu, rega, skoniu.