Kilnojamas turtas
balsavusių: 105
nominacija: UŽ TYRĄ NUOŠIRDUMĄ

Mes skirtingi. Tačiau mus vienija įvairūs dalykai. Lietus. Miestas. Kainos. Kalbos apie krizę. Menas. Pomėgiai. Šypsenos. Politika. Tvarkaraščiai. Kaunas. Miestas, žavus savo jaukumu. Bet gal jam trūksta laisvų žmonių susibūrimo vietos? Erdvės, kur galima gerti žinias, sotintis menu ir  dalintis idėjomis. Jaustis drąsios, pilietiškos, visapusiškos visuomenės dalimi. BIBLIOTEKA. Kaip laisvų žmonių susibūrimo vieta. Visuomenės traukos centras. Sintezė.

 

Aš esu Erasmus studentų mentorė. Visada atsivedu juos į biblioteką. Manau, kad kauniečiai turi kuo didžiuotis. Čia labai jauki aplinka, patogu ir paprasta užsieniečiams rasti, kur  kas yra, nes prie įėjimo yra informaciniai kompiuteriai su pasirenkamomis kalbomis. Be to, čia vyksta ir daug  įvairių renginių – koncertų, spektaklių, konferencijų, yra nekomercinio kino salė, kur  buvo perkelta rodyti dalis festivalinių filmų („Kino pavasario“, „Scanoramos“, „Kauno kino festivalio“, „Nepatogaus kino“), taip pat pasinaudojus Vilniuje esančių kino teatrų “Skalvijos” ir “Pasakos” gerąja patirtimi, darbo metu buvo pradėti rodyti specializuoti seansai senjorams ir tėveliams su mažais vaikais, taip pat nemokamos lietuviškų filmų peržiūros. Man ypač patinka naujos kino salės kėdės ir studentams teikiamos nuolaidos (nors ir taip kainos yra mažesnės, nei komerciniuose kino teatruose). Dar pamiršau paminėti perskaitytų knygų turgelį, kuriame išleidžiu mažai, bet gaunu su kaupu!

 

Man jau septyniasdešimt vieneri. Labai mėgdavau knygas. Bet dabar nebegaliu nei paeiti, nei skaityti. Todėl labai džiaugiuosi naujais bibliotekos liftais, kur telpa mano vežimėlis ir specialiais tilteliais. Anūkas atlydi mane į viešus knygų skaitymus ir jų aptarimus skaitykloje ant stogo.  Čia yra ir kavinukė. Pastebėjau tokią savo amžiaus moterį, kuri irgi ateina su anūke. Jos mėgsta sėdėti ant tų suolinių sūpuoklių. Rytoj jas užkalbinsiu. Mano dienos bėga tikrai įdomiai.

 

Aš mokausi septintoje klasėje. Vakar mokytoja mus vedėsi į ekskursiją bibliotekoje. Mes ten žaidėme tokį žaidimą, kuris padėjo mums lengviau susipažinti su bibliotekos struktūra ir ištekliais. Turėjome pagal įvairias užduotis ieškoti knygų ir atsakymų į klausimus. Man labai įsiminė vienos skaityklos sienose išpjauti dideli rutuliai ir iškloti minkšta medžiaga. Juose galima sėdėti ir skaityti knygas. Ir dar skaitykla ant stogo! Manau nuo šiol praleisiu bibliotekoje daugiau laiko.

 

Aš mama. Mano dukrytei  jau pusantrų metukų. Kaune niekada nebuvo ypač daug vietų, kur galima įdomiai praleisti laiką, kol vyras darbe. Kartais nuvažiuodavau į Akropolį susitikti su draugėmis. Visai netyčia leidžiantis nuo parodos kalno, perskaičiau stotelėje įdomią afišą, skelbiančią apie „Jaunų mamų kambarį“ viešojoje bibliotekoje. Gėda prisipažinti, bet buvau visai pamiršusi, kad biblioteka apskritai egzistuoja. O aš taip mėgau skaityti! Tik gimus dukrelei tam visai nebeliko galimybių. Dabar bibliotekoje su draugėmis galime palikti vaikus ten dirbančiai auklei ir pačios  mėgautis poilsiu bibliotekoje.

 

Esu abiurientas. Ruošiuosi studijuoti architektūrą. Galiu pasakyti, kad bibliotekos renovacija (koridorių atvėrimas, durų skaičiaus mažinimas, sienų keitimas permatomomis pertvaromis didina vizualinį matomumą ir erdvės struktūros suvokimą. Man patiko šviesios spalvos, skaityklų sienų dekoravimas pagal skaitinių tematiką (meno skaitinių – Klimto darbų motyvais, mokslinių – senoviniais žemėlapiais, gaubliais, periodinių leidinių – laikraščių puslapiais). Bibliotekoje randu daug literatūros būsimoms studijoms. Ir su draugais smagiai aptariame.

 

Mus vienija noras gyventi įdomiai, leisti laisvalaikį saugioje, jaukioje aplinkoje. Bendrauti su nuoširdžiais žmonėmis. Biblioteka pritaikyta mūsų poreikiams. Ateik ir tu su draugu!