Sekmadienis
balsavusių: 149
nominacija: J.BILIŪNO PREMIJA

Mūsų tikslas – minimaliomis sąnaudomis pasiekti kuo efektyvesnį rezultatą Kauno viešosios bibliotekos atgaivinimui. Kadangi didelių pakeitimų, mūsų nuomone, bibliotekoje nereikėtų daryti ar naujai kažko projektuoti, todėl didžiausią dėmesį skyrėme pačiam kauniečiui ir jo santykiui su biblioteka.

Svarbiausia buvo, kad biblioteka, kaip žinių šaltinis, taptų svarbia miesto dalimi, kuri “skiepytų” kultūrą ir brandintų veiklius, intelektualius miestiečius. Biblioteka – tai ne tik pastatas, bet ir traukos taškas, kuriame žmonės būtų kviečiami pažinti, dalyvauti ir burtis drauge.

 

Ieškodami sprendinių visų pirma pabandėme į biblioteką pažvelgti iš šalies. Biblioteka įsikūrusi ant Parodos kalno ir yra matoma visame mieste kaip dominantė, todėl norėdami dar labiau pabrėžti jos svarbą ir vietą mieste siūlome įkurti žiburį ant stogo. Pastato viduje esančios piramidės formą panaudojame eksterjere žiburiui sukurti. Tokiu būdu gaunama bendra bibliotekos kompozicija. Žiburys sudomintų ir praneštų apie renginius, vykstančius bibliotekoje.

Taip pat buvo labai svarbu sutvarkyti bibliotekos aplinką – parką, įkurti jame naujų funkcijų ir taip paversti jį aktyvia viešąja erdve: sukurti sėdimas vietas, kur žmonės galėtų skaityti, mažą lauko amfiteatrą, kur būtų galima paklausyti poezijos ar nedidelio koncerto, tinklinį, čiuožyklą, riedlenčių parką, kur galima būtų užsiimti aktyviu poilsiu, ar botanikos sodą. Kitaip sakant, suskirstyti parką į zonas, iš kurių kiekviena turėtų savo funkciją. Svarbu, jog biblioteka nebūtų tik statinys parke, bet ir dalyvautų jame bei taptų viena bendra visuma.

 

Pastebėjome, kad biblioteka nėra iki galo išnaudojama ir  jai, kaip moderniai bibliotekai, trūksta aktualių funkcijų atsiradimo. Taip pat pastebėjome, kad daugelis žmonių tiesiog negali apsilankyti bibliotekoje dėl trumpo jos darbo laiko. Todėl 1-ąjį aukštą, kuris turi atskirą įėjimą, išnaudojame vakarinei skaityklai įrengti, kuri veiktų ilgiau nei įprasta bibliotekai. Be to, dalies skaityklų galima būtų atsisakyti, o kai kurias - sujungti į bendrą erdvę. Taip 3-iajame aukšte sukuriame didelę bendrą multifunkcinę erdvę. 4-ąjį aukštą paliekame dirbtuvių patalpoms, auditorijoms ir skaitykloms.

Dabar biblioteka tampa svarbia miesto dalimi, kuri skleidžia kultūrą Mums.

Biblioteka miestui >        Biblioteka parkui >        Biblioteka žmogui